TESTUJEME KOČÁREK MAXI-COSI NOVA 4

18.02.2018

Byly jsme se Zázinkou vybrány, abychom otestovaly nový kočárek Maxi-Cosi Nova 4.

Jelikož nás mámy pojí to nejcennější, mateřská láska a já jsem máma, obyčejná máma, která chce pro své dítko to nejlepší, ostatně asi jako to chceme každá, vrhla jsem se do této výzvy po hlavě. Možná si řeknete, že nejsem normální, když Vám prozradím, že náš vozový park, během necelých dvou let, již vystřídalo pět kočárků...jenže! Věřím, že mi dáte za pravdu, když jste prvorodička, v okolí nemáte mnoho blízkých, kteří by měli malé děti, hlavním kritériem je pro Vás vzhled, cena a většinou to, co Vám v obchodě poradí s částečným přihlédnutím na internetové recenze. Pak přijde další ale...né každá maminka má stejné nároky a názory. A teprve když vyjedete do ulic, lesů, obchodů, skládáte dennodenně kočár do auta nebo ho taháte např.do třetího patra, zjistíte ty hlavní nedostatky nebo požadavky, podle kterých byste si kočár již vybrala úplně jinak. Zkrátka a jednoduše, co člověk nevyzkouší na vlastní kůži, těžko může posuzovat.

Proto se pokusím, i když svým pohledem, co nejvíce objektivněji tento kočárek MAXI-COSI NOVA 4, otestovat a vše detailně popsat.

DEN 1. - VYBALENÍ A SLOŽENÍ

Samozřejmě, ve většině případů, si kočár vyberete v kamenné prodejně, kde Vám ho již složí a tak budete tomuto ušetřeni, nicméně, kdo si ho objedná přes internet, jistě ho i tato část bude zajímat.

Upřímně, složení není nic těžkého a to nemusíte být ani zdatný technický typ. Nasunete vidlici s předními koly, zacvaknete zadní kola, nasadíte korbu, připevníte dětské madlo, nandáte odkládací košík a máte hotovo. Ovšem, zde přichází první mínus, nabyla jsem dojem, že kočár je poměrně těžký.

DEN 2. - SKLÁDÁNÍ, OVLÁDÁNÍ, PRVNÍ JÍZDA TERÉNEM

První výjezd začal tedy z mého pohledu velmi skepticky. Čekala jsem, přes můj prvotní dojem, poměrně těžké konstrukce, že až se vrátíme z procházky, padnu a budu sedřená. Opak byl však pravdou. Nevím, jak je to možné, ale ovládání je lehounké. Bez problémů se dá přejet cesta plná kamínků a výmolů s držením madla jen jednou rukou. Korba s konstrukcí drží a ani se nehne. Abychom ho nešetřily a zjistily více, vydaly jsme se procházkou okolo řeky po lesní cestě, tedy nerovnost terénu, tráva, bahno, sem tam kořen stromu a klacky. Na to už samozřejmě bylo potřeba použít obě ruce, ale nenastal ani jeden moment, že bych musela tlačit silou nebo že by se Záza cítila naklepaná, jak "nedělní řízky". Možná se chvílemi cítila jak na horské dráze, ale rozhodně ne vadou kočárku, to by nezachránily ani kola od traktoru, ale tím, že cesta byla opravdu ošklivá a místy do kopce a zase z kopce. V tomto případě smekám, terén zvládá skvěle! (Jak si poradí ještě se sněhem, se chystám zjistit v půli týdne a info hned doplním).

Co se týče madla pro rodiče, není vysouvací, ale je nastavitelné na tři polohy sklápěním směrem dolu. Já jsem menší postavy (158cm) a ideální je pro mě střed. Můj partner je naopak vyšší (192cm) a nic proti hlavnímu (nejvyššímu) nastavení nenamítal, tedy i pro vysoké postavy je nastavitelnost držení dostačující.

I z brzdy jsem nadšená, u pravého kola šlápnete na pedál (nebo jak to mám nazvat J ), čímž kočár zabrzdíte a u levého kola, stejným způsobem sešlápnutí, odbrzdíte.

Chcete-li kočár složit, sešlápnete pedál uprostřed a je tu další skvělá vychytávka. Nemusíte s ničím zápasit, ani říkat kouzelné slůvka "čáry máry" kočár se zkrátka sám složí (což je při těžší konstrukci velké plus).

Když jsme dorazily domů, byla jsem z dosavadního seznamování s NOVOU 4 nadšená. Ale úsměv mi okamžitě spadl, když jsem otevřela dveře do garáže. Rozpětí kol je tak široké, že jsem se nevešla do dveří. Avšak po dalším zkoumání jsem zjistila, že pokud se kočár složí, je tu další funkce možnosti zasunutí zadních kol, tedy problém vyřešen. (Zda by tento problém nastal i v panelákovém výtahu, zjistím a dám vědět. Představa mít např.dvě děti, k tomu psa, nést tašku s nákupem a ještě do toho takto skládat do výtahu by každý den zrovna top nebylo. )

DALŠÍ DNY - PŘEVOZ AUTEM, NÁKUPY, KOSTKY, SNÍH atd...

Postupně doplníme.

ZÁVĚREČNÉ PLUSY A MÍNUSY

Doplníme po ukončení týdenního testu.